פסוריאזיס טיפול

טיפול בפסוריאזיס בבית עם תכשירים טבעיים

טיפול בפסוריאזיס משתנה מאדם לאדם, ובכל מקרה צריך להיות מותאם ספציפית לסיווג המחלה, לחומרתה, לאורחות חייו, לסביבת חייו, לגילו של המטופל ולמגוון רחב של פרמטרים נוספים. גישה הוליסטית שכזו היא המדויקת והנכונה ביותר להשגת הקלה בהתפרצויות ובהשגת תקופות ממושכות יותר של הפוגה. לעיתים הטיפול בפסוריאזיס יכלול יציאה מהבית, למשל לצורך טיפולי פוטותרפיה, נסיעה לים המלח או במקרים חמורים אפילו אשפוז בבית החולים. יחד עם זאת, כמעט תמיד יש לבצע עבור פסוריאזיס טיפול ביתי, המורכב בין היתר מארגון סביבת המחייה, מיצירת אורח חיים יותר שליו ורגוע, ומשימוש בתכשירים שונים.

תכשירים טבעיים לטיפול בפסוריאזיס

יש בשוק לא מעט תכשירים המציעים עבור פסוריאזיס טיפול המבוסס על מרכיבים פעילים שונים. כך למשל, ישנם תכשירים המבוססים על סטרואידים אשר מדכאים את תגובת המערכת החיסונית, שמשחקת תפקיד מרכזי ביצירת הדלקת. תרופות אלו המגיעות לרוב בצורת משחות הן יעילות מאוד להקלת תסמיני התפרצות קיימת, אולם הן אינן מומלצות לשימוש ארך טווח עקב תופעות הלוואי, ואינן עומדות בגדר טיפול מונע המאריך את תקופת ההפוגות.

לעומת זאת, ישנם תכשירים שאינם כוללים סטרואידים ובהם משחות, ג'לים וקרמים המיועדים להחזיר לעור את השמנוניות ואת הלחות שלו. כך למשל, קיימים תכשירים שהמרכיב הפעיל שלהם מבוסס על ויטמין D החיוני לבריאות העור, ישנם תכשירים המבוססים על זפת, תכשירים המבוססים על חומצה סליצלית, ועוד. חשוב לדעת כי אנו באטופיק קום מציעים מגוון תכשירים מתאימים עבור טיפול בפסוריאזיס, ביחד עם תהליך ייעוץ, הדרכה וליווי אישי ובראייה הוליסטית של המחלה.

דוגמא אחת לתכשיר שכזה הינו המגינית, שהינה קרם לחות אנטי בקטריאלי. מדבר ברם המתאים לשימוש יומיומי בעור מגורה ורגיש שנמצא יעיל גם לפסוריאזיס ומכיל שמן קמפור, שמן מנטה, שמן עץ התה, שמן שקדים וזינק אוקסיד. יש לציין כי הזינק אוקסיד הינו רכיב חיוני להתפתחות של אנזים בעל חשיבות גדולה בהגנה על תאים בכלל, ועל תאי העור בפרט. למעשה, האבץ שמהווה חלק אינטגראלי מהורמון האינסולין מערוב בהיבטים מגוונים של פעילות המערכת החיסונית, כולל בלוטת התימוס, והוא משפיע על ייצור החלבונים ועל תהליכים הקשורים בו. השפעה זו מעודדת התחדשות שלרקמות בעור, טיפול בכיבים ואיחוי פצעים, וכמו כן התכשיר מאזן, שומר ומייצב את המיקרוביום העורי, כלומר את מאזן החיידקים בעור. במגינית מומלץ להשתמש כ- 2 עד 3 פעמים ביום עם מריחה של כמות נדיבה, ובוא בהחלט מומלץ גם בתור קרם לילה באופן קבוע בזכות מרקמו העשיר ואיכותו.

זו הייתה רק דוגמא אחת מיני אחרות של תכשיר ייעודי עבור טיפול בפסוריאזיס בבית, אותו אנו מציעים דרך החנות שבאתר. למידע נוסף על טיפול ביתי בפסוריאזיס ועל המוצרים שלנו, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

שיחת ייעוץ טלפונית יכולה לעשות את כל ההבדל